Aktualności Karate

Mikołajkowy Turniej Karate Dla Dzieci – 31 Grudnia 2012

To już chyba szósty Turniej. Tym razem wystartowało już 140 dzieci, co stworzyło pewne problemy z długością trwania zwodów. Dziękujemy wszystkim którzy dotrwali do końca!!!!! Tym którzy nie dotrwali też dziękujemy. Święty Mikołaj stanął jak zwykle na wysokości zadania i przyniósł dzieciom prezenty. Klub jako organizator zapewnia że wyciągnie wnioski z tych zawodów i następne będą zorganizowane już w inny sposób – tak aby dzieci i rodzice nie przebywali dłużej niż 2 godziny. Główny wniosek to ten że nie należy łączyć zawodów mikołajkowych z walkami ligowymi. Kolejny wniosek jaki się nasuwa jest taki, że nie będzie już dopisywania się na zawody po wyznaczonym terminie. Chciałbym aby wszyscy wzięli sobie to do serca i traktowali to bardzo poważnie !!!!!!!! Wszystkiego najlepszego z okazji Nowego Roku 2013 !!!

Ruszyła Liga Kobra Fight – 30 Września 2012

Rozpoczęliśmy walki w lidze. Wszystkie stały na wysokim poziomie technicznym co bardzo nas cieszy. Oczywiście niektórym zawodnikom brak doświadczenia ale przecież po to są te zawody aby je zbierali i uczyli się taktyki walki w praktyce. Do ligi zapisało się 26 zawodniczek i zawodników. Niestety brakuje nam dziewcząt których jest tylko 6 w trzech kategoriach. Zachęcamy do udziału w następnych edycjach ligi w kolejnych latach.

Letni Obóz Sportowy Chłapowo 2012 – 31 Lipca 2012

W tym roku pogoda dużo bardziej nam dopisała. Piękną pogodę mieliśmy w czasie wycieczki do Parku Jurajskiego i dużo czasu spędziliśmy nad morzem. Postrzelaliśmy też z wiatrówki, pograliśmy w piłkę i oczywiście co najważniejsze potrenowaliśmy karate. Były dyskoteki i śluby obozowe – „do których chłopcy aż się palili” ;) !!!!!!!
Fajny był Park Linowy i oczywiście oglądanie meczów na Euro oraz mnóstwo innych atrakcji. Wszyscy wrócili zdrowi i w dobrej formie - jak zwykle.
Sensei Piotr Tradecki

Puchar Polski Oyama Polskiej Federacji Karate – Andrychów (listopad 2011)

Nasi młodzi zawodnicy w składzie: Dominika Ziółek, Szymon Chrzanowski i Szymon Baliński bardzo udanie zaprezentowali się w tych zawodach. Dominika zajęła trzecie miejsce, Szymon Baliński trzecie miejsce a Szymon Chrzanowski drugie miejsce. Wszyscy spisali się bardzo dobrze i zasłużyli na uznanie lecz w moim mniemaniu na szczególne uznanie zasługuje Szymon Baliński, dla którego był to pierwszy start w tak dużych zawodach. Szymon wykazał się dużymi umiejętnościami i olbrzymią siłą woli. Do pierwszego miejsca zabrakło tylko troszkę doświadczenia. Ogólnie był to bardzo dobry występ naszych zawodników. Trójka pojechała na zawody i trójka wróciła z medalami. Oby tak było zawsze!!!!

Mikołajkowy Turniej Karate Dla Dzieci – Grudzień 2011

Jak co roku zorganizowaliśmy turniej dla najmłodszych aby uprzyjemnić im święta i sprawić radość. Wystartowało ponad 90 dzieci. Mimo że co roku startuje coraz więcej dzieci zawody udało się przeprowadzić sprawnie i szybko. Szczególne podziękowanie należy się mamom naszych zawodników które wypisywały dyplomy. Bardzo dziękujemy !
Oczywiście przyszedł święty Mikołaj i na koniec rozdał dzieciom prezenty.
Sensei Piotr Tradecki

14 Kwietnia 2010

W dniu 19 kwietnia (poniedziałek) o godz. 17.45 w Szkole Podstawowej Nr 187 (ul. Staffa 21) odbył się egzamin karate. Na egzamin należy przybyć przy najmniej 15 minut wczesniej. Szczegóły w plikach do pobrania.

PUCHAR EUROPY OYAMA IKF – 16-17 Maja 2009

Bardzo dobry występ naszych zawodników, którzy w bardzo silnej międzynarodowej konkurencji (wystartowali reprezentanci Niemiec, Rosji, Ukrainy, Białorusi, USA i Kanady. Jako obserwatorzy przybyli Francuzi, Litwini i Łotysze) spisali się nad wyraz dobrze. Wielki sukces odniosła sempai Dominika Ziółek, która zdobyła złoty medal w kategorii kata wyraźnie wygrywając ze swoimi konkurentkami!!!!!!!
 Przyznam się szczerze że nigdy jeszcze nie widziałem lepiej wykonanego drugiego kata niż w wykonaniu Dominiki– słyszałem komentarze postronnych obserwatorów z innych klubów którzy oglądali jej pierwszy pojedynek i brzmiały one tak, że lepiej już tego chyba zrobić nie można. Wielkie i serdeczne gratulacje Dominika! Wszyscy jesteśmy z Ciebie dumni.
Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi juniorzy w walkach. Co prawda zdobyliśmy tylko jeden brązowy medalsempai Aleksandra Baranowskiego, ale nasi zawodnicy, dla których był to pierwszy start i od razu w zawodach tak wysokiej rangi spisali się bardzo dobrze odpadając po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach.
„Najlepszy” był sempai Michał Kaźmierczak który po ciężkim pojedynku wygrał pierwszą walkę a drugą przegrał. Jak sam stwierdził:” ten z którym przegrałem był gorszy od tego z którym wygrałem”. A na pytanie to dlaczego przegrałeś? Odpowiedział: „a bo się odsłoniłem raz” – i niestety ten jeden brak uwagi kosztował go zwycięstwo. Lecz jak mówi przysłowie „jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz” i zebrane doświadczenia zaprocentują w przyszłości.
Trochę pecha miał nasz jedyny medalista w walkach sempai Olek. W pierwszej walce pokonał wyraźnie mocnego przeciwnika z Lubska, w drugiej stoczył bardzo zacięty i wyrównany pojedynek z zawodnikiem z Rosji (a Rosjanie zawsze się dobrze biją), który wygrał po dogrywce. Niestety przed walką półfinałową miał tylko 5 minut przerwy, a jego przeciwnik wcześniej stoczył tylko jedną walkę ze średniej klasy przeciwnikiem i przed walką z Olkiem miał ponad godzinę przerwy. Olek walczył bardzo dobrze i uległ nieznacznie dopiero po drugiej dogrywce, w której pod sam koniec zabrakło mu sił.
Gratulujemy wspaniałej postawy.

Puchar Polski IBK Kyokushinkai – 31 Maja 2012

Na zaproszenie Polskiej Federacji IBK Kyokushinkai z shihan Arturem Więzowskim na czele dwoje naszych zawodników wystartowało w Pucharze Polski IBK. Pierwsze miejsce w swojej kategorii zajęła Dominika Ziółek, która wszystkie swoje walki zakończyła zwycięsko przed czasem. Drugie miejsce zajął sempai Sebastian Buba, który tylko w finale przegrał ze starszymi bardziej doświadczonym i cięższym przeciwnikiem. Należy zaznaczyć że wcześniejsze walki zakończył zwycięsko przed czasem nokautując swoich przeciwników. Był to pierwszy start naszych zawodników po odejściu z Oyama PFK i był to start bardzo udany. Myślę że będzie to dobry omen dla Kobra Karate.
Sensei Piotr Tradecki

Wystąpienie z Oyama Karate – 27 grudnia 2011

Z przyjemnością informuję, że od 01.01.2012 roku nasz klub wystąpił z Oyama Karate. Przyczyny takiego kroku są wielorakie. Pierwsza i najważniejsza – to chęć realizowania własnej wizji nowoczesnego karate. Uniwersalnego i przygotowującego do realnej samoobrony. Kolejny argument to sędziowanie na zawodach – którego jakość przedstawiała dużo do życzenia i zniechęcała naszych zawodników do dalszych startów. Chcę zaznaczyć, że krok który podjęliśmy, nie jest w świecie niczym wyjątkowym. Takie decyzje już dawno podjęli Holendrzy, Amerykanie oraz kluby w wielu innych krajach. Rozbicie Kyokushinkai karate na kilkadziesiąt organizacji, rozłam w Oyama Karate na IKF i WOKO pokazuje, że dotychczasowe formy organizacyjne w Międzynarodowym Karate nie spełniają swojego zadania. Miejmy nadzieję, że to co się stało da liderom Światowego Karate do myślenia i skłoni ich do zastosowania bardziej demokratycznych form rządzenia. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o nowym stylu w zakładce „Kobra Karate”.

Letni obóz sportowy – USTROŃ 2011

Uznajemy ten obóz za średnio udany, a to ze względu na pogodę. Wszystko inne było na bardzo dobrym poziomie: organizacja, wyżywienie, warunki mieszkalne, infrastruktura - na całe szczęście mieliśmy salę gimnastyczną, salę dyskotekową, bilardową oraz ładny ogrodzony teren z boiskami, z którego niestety nie mogliśmy za bardzo pożytku gdyż cały czas lało i było zimno. Jeżeli w lipcu włączali nam kaloryfery, to o czymś świadczy – przynajmniej właściciele ośrodka stanęli na wysokości zadania i dbali o nas należycie. Na szczęście wszyscy wrócili zdrowi – w trakcie obozu było tylko kilka niegroźnych przeziębień, lecz tego przy takiej pogodzie nie dało się uniknąć.

Egzamin 2010

W dniu 18 grudnia 2010r. o godz. 10.00, w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Warszawska 73, Łomianki), odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe.
W dniu 19 grudnia 2010r. o godz. 10.00, w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Warszawska 73, Łomianki), odbył się Mikołajkowy Turniej Karate dla dzieci.

Druki do pobrania znajdują się w zakładce "Dokumenty".
Sensei Piotr Tradecki

7 czerwca 2010

W dniu 19 czerwca (sobota) o godz. 10.00 w Hali Sportowej ICDS (Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe), ul. Staszica 2, Łomianki odbył się egzamin karate. Na egzamin należy przybyć przy najmniej 15 minut wcześniej.

Szczegóły w plikach do pobrania.

MISTRZOSTWA POLSKI KATA WROCŁAW – 4 Kwietnia 2009

W tych zawodach naszym zawodniczkom i zawodnikom, którzy reprezentują naprawdę wysoki poziom, zabrakło trochę szczęścia i wróciliśmy z tych zawodów tylko z jednym srebrnym medalem sempai Dominiki Ziółek, której bardzo gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

MISTRZOSTWA POLSKI FULLCONTAKT KARATE I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SENIORÓW – 
SEMIKNOCKDOWN KARATE BRZESZCZE – 21 Marca 2009

Wystartowało 2-óch naszych reprezentantów – sempai Mateusz Pochylisk w Fullcontakt karate i sempai Piotr Szymański w semiknockdown karate. Obaj spisali się bardzo dobrze zdobywając 3 miejsca w swoich kategoriach.
Mateusz w starciu ze starszymi i bardziej doświadczonymi przeciwnikami spisywał się bardzo dobrze i dopiero w półfinale uległ nieznacznie bardziej doświadczonemu przeciwnikowi.
Na wyróżnienie zasługuje też Piotr, który łączy ciężkie studia na Politechnice Warszawskiej z pracą instruktora i znalazł jeszcze czas na przygotowanie się do zawodów oraz bardzo dobry wynik.

NOWOROCZNY TURNIEJ KATA I KUMITE JUNIORÓW

9 Stycznia 2009 roku Nasz klub zorganizował zawody dla dzieci i juniorów w kata i walkach. Trzeba przyznać że frekwencja mogłaby być lepsza. Takie zawody to pierwszy etap w karierze sportowej oraz bardzo ciekawe doświadczenie , zarówno dla zawodników jak i trenerów. Wszyscy dobrze się bawili i wyszli z zawodów zadowoleni. Dzięki dobrej organizacji wszystko odbyło się sprawnie i szybko. Bardzo zacięte były walki juniorów.

Sensei Piotr Tradecki